Březen + žlučník= SPOKOJENOST

Možná, že se jedná o zvláštní rovnici, ale její výsledek dává smysl. Pojďme se na to podívat.

V březnu z pohledu východních nauk je nejoslabenějším orgánem žlučník, proto je dobré se zaměřit na jeho posílení.

Kde ho v těle najít?

Žlučník je za pravým jaterním lalokem dolů. Kromě funkce v žlučovém hospodářství, kde slouží jako zásobník žluče, má žlučník vliv na celém organismu. Tak, teď už víme kde je.

Jak se může projevit jeho oslabení?

Dysfunkcí velkých kloubů (ramena, kyčle, kolena z vnější strany, lokty). Ztuhlostí trapéz a bolesti krční páteře, bolesti hlavy, zhoršení čichu, oslabení zraku, slzení očí, alergické projevy, kožní problémy především na pokožce kolem kloubů, výbuchy smíchu a agrese, napětí, frustrace, přísnost, neklidný spánek…

Když půjdeme dál….

Stav žlučníku ukazuje na to, jak jsme v životě SPOKOJENI.  Vypovídá  s jakým klidem jsme schopni přijmout odlišné názory druhých, i když se neshodují s naším přesvědčením s našimi hodnotami.

Potíže se žlučníkem nám ukazují, že se často rozčilujeme a sžíráme se uvnitř s nesouhlasem druhých. Nerespektujeme druhé a jejich rozhodnutí.

Na druhou stranu je pro nás výzva se naučit říkat lidem co potřebujeme, s čím nesouhlasíme, ale BEZ TOHO VNITŘNÍHO CHVĚNÍ.

Můžeme klidně říct NE, ale bez ZLOSTI a POSUDKU, že je něco špatně.

Že se mi to lehce říká? „ Buď spokojený a nerozčiluj se!“

Taky se umím rozčílit a být nespokojená, ale dnes chápu ŽIVOT jako dobrý – příležitost, školu, cestu….

Potíže se žlučníkem nám říkají, že se často a zbytečně rozčilujeme nebo se sžíráme uvnitř a nespokojenost „držíme“ v sobě.

Tak nám držím palce, ať se nepotkáme na pohotovosti se žlučníkovým záchvatem, a když jo, tak budeme vědět PROČ:-)