Jaký bude rok Dřevěné KOZY?

Pro některé bude zítřejší den jako každý jiný, ale v čínských čtvrtí vypuknou velké oslavy, kdy přesně 17.2. ve 23 hodin si převezme vládu od Dřevěného Koně vládu Dřevěná Koza.

JAKÝ BUDE SVĚT V ROCE KOZY?

Koza. Citlivá, empatická. Ale také ufňukaná, svéhlavá a vrtkavá. Po roce bláznivého Koně nás čeká více než změna vládce roku. Změny budou citelné. Milé Koze se vůbec nelíbil bláznivý běh Koně, teď se zastaví , zasní  kdy si umane a vůbec se nepozastaví nad tím, že ji zrovna v té chvíli něco uniká. Vyleze na strom , či vyskáče na skálu, aby se porozhlédla, pokochá se západem slunce a pak se –možná-vrátí za původním cílem.

Zpomalení určitě uvítáme, stejně jako nás uspokojí fakt, že díky zpomalení tempa, si budeme moci všimnout, že kromě nás, jsme obklopeni zajímavými lidmi, věcmi, prostě hojností světa, které stojí si za to všimnout, potěšit se jimi a užívat si jich. Po roce Koně, kdy šlo občas o přežití, to bude velká úleva. Trochu nás možná zalekne nával citů, které dovede Koza dávat najevo až vtíravým způsobem. Pro nás bude velmi náročné Kozí zastavení. Budeme se potýkat s odtažitými informacemi, zbytečnými úkoly, které nás budou odvádět od základního dění. Pragmatický Kůň nás hnal bez přemýšlení nad souvislostmi, citlivá Koza se bude naopak vyžívat ve vyhrabávání souvislosti. Bude je nejen vyhrabávat, ale bude po nás chtít, abychom je i řešili a zapojili do běžného dění. Zatímco Kůň běžel dopředu, Koza bude vyhrabávat věci z minulosti a někdy nečekaně na nás vybafne, co se stalo už dávno a my už ani nebudeme vědět kdy. Situaci ještě zkomplikuje fakt, že Koza za nic nemůže, že za všechno můžou Ti ostatní nebo objektivní okolnosti.  A aby toho nebylo málo, občas se zabejčí a řekne NE jen tak. Čelit tomu lze jen přístupem Koně. Pragmaticky si jít za svým a nedovolit rozmělňovat debatu a neponechat ji čas na promýšlení zbytečností.

Koza se v roce 2015 spojí se Dřevem. Barbarské, dravé, aktivní Dřevo odzbrojí Kozu trochu v její ufňukanosti a přecitlivělosti, ale podpoří jí v její svéhlavosti. Dodá jí, ale zvědavosti a to může velmi dobře využít v různých projednáváních. Využít můžeme také hravosti Dřeva, empatie Kozy si bude s hravostí velmi dobře rozumět. To můžeme využít pro vylepšení vztahů v rodině i dospělých kolektivech. Uvědomit si musíme zálibu Dřeva v hulákání. Všechny tyto aktivity budou nejúčinnější budou-li se moci lidé rozšoupnout.

Zkrátka čeká nás rok plný citů, občas zmatků, nečekejme zázraky v rychlém postupu. Užijeme si západů slunce, chápavých pohledů a stisků ruky, Opice nás příští rok opět zatáhne do luštění hlavolamů a jejich řešení.

Tak vítejte v roce Dřevěný Kozy

Citace – Horoskopy 2015, Eva Joachimová